REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Niemiecka firma Wirthwein po raz kolejny inwestuje w Łodziartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka firma Wirthwein po raz kolejny inwestuje w Łodzi
Spółka Wirthwein Polska należąca do działającej globalnie grupy Wirthwein dołączyła do grona najemcó...
[Warszawa] Savills dla Wirtualnej Polskiartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Savills dla Wirtualnej Polski
Savills, międzynarodowa firma doradcza na rynku nieruchomości, doradzała spółce Wirtualna Polska S.A...
Warszawa: Stolica Polski ponownie docenionaartykuł
Pokaż artykuł
Warszawa: Stolica Polski ponownie doceniona
Chociaż w raporcie Business-Friendly Perception Index za 2021 rok autorstwa Emerging Europe to Łódź...
Rakietowe paliwo przyszłości z Polskiartykuł
Pokaż artykuł
Rakietowe paliwo przyszłości z Polski
5 września 2023 roku podczas XXXI Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa i Jakusz podpisały umowę w zakresie współpracy dotyczącej technologii HTP celem optymalizacji, rozwijania i sprzedaży metody produkcji nadtlenku wodoru o stężeniu 98% oraz odpowiednio wysokiej czystości. Umowa została podpisana w obecności wiceprezesa ds. badawczych Sieci Badawczej Łukasiewicz, Remigiusza Kopoczka przez dyrektora Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa, dr. inż. Pawła Stężyckiego i prezesa zarządu Jakusz, Bartosza Jakusza.
Polski rynek pracy potrzebuje wielokulturowościartykuł
Pokaż artykuł
Polski rynek pracy potrzebuje wielokulturowości
Legalność pobytu obywateli Ukrainy w Polsce ma zostać przedłużona do 30 września 2025 roku. Jednak zdaniem ekspertów to za mało, aby powstrzymać odpływ pracowników z naszego kraju i trwale zabezpieczyć zasoby ludzkie. Polska gospodarka potrzebuje migrantów z odległych rejonów świata, a Polacy muszą się oswoić z tym, że nasze społeczeństwo stanie się jeszcze bardziej wielokulturowe.
Co czeka polski rynek magazynowy?artykuł
Pokaż artykuł
Co czeka polski rynek magazynowy?
Ostatnie 3 lata przyniosły wzrost wielkości rynku magazynowego w Polsce o ponad połowę. Jednakże branża, która jeszcze niedawno uznawana była za bastion stabilności w czasach rynkowych zawirowań, obecnie mierzy się nowymi wyzwaniami spowodowanymi m.in. wzrostem czynszów i pustostanów.
Jelcz-Laskowice: Toyota stawia na Dolny Śląsk i dalej inwestujeartykuł
Pokaż artykuł
Jelcz-Laskowice: Toyota stawia na Dolny Śląsk i dalej inwestuje
Japoński potentat motoryzacyjny – Toyota nadal stawia na rozwój w Polsce, a konkretnie na...
Poznań: Biopaliwa z polskich pól. ORLEN rozwija współpracę z nauką i rolnictwemartykuł
Pokaż artykuł
Poznań: Biopaliwa z polskich pól. ORLEN rozwija współpracę z nauką i rolnictwem
ORLEN rozpoczął współpracę z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu przy projekcie opracowania optymalnych warunków uprawy lnianki siewnej (Camelina sativa) na potrzeby produkcji biopaliw.
[opolskie] 500 nowych miejsc pracy dzięki fabryce niemieckiej firmy Mubeaartykuł
Pokaż artykuł
[opolskie] 500 nowych miejsc pracy dzięki fabryce niemieckiej firmy Mubea
210 osób znalazło pracę w nowej fabryce automotive niemieckiej firmy Mubea, wybudowanej w gminie Uja...
Terminal Intermodalny w Porcie Gdyniainwestycja
Pokaż inwestycję
Terminal Intermodalny w Porcie Gdynia
Gdynia, Logistyczna
Pod Wrocławiem otwarto nową, dużą fabrykę za 150 milionów złotychartykuł
Pokaż artykuł
Pod Wrocławiem otwarto nową, dużą fabrykę za 150 milionów złotych
Kolejna duża inwestycja pod Wrocławiem. Na terenie terenie podwrocławskich Źródeł (gmina Miękinia) 3...
Miliony euro dla Polski na transport intermodalnyartykuł
Pokaż artykuł
Miliony euro dla Polski na transport intermodalny
To już pewne. 180 mln euro – tyle wynosi kwota dofinansowania na transport intermodalny w Polsce. Komisja Europejska zatwierdziła projekt, a inwestycje będą finansowane z unijnego Instrumentu na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności. Program potrwa do czerwca 2026 roku i w założeniu ma zwiększyć konkurencyjność towarowych przewozów intermodalnych względem drogowych. To też następny krok w kierunku rozwoju transportu kolejowego. Dlaczego Europa stawia kolej na właściwie tory?
firma
Pokaż firmę
ENAN S.A.
Dzierżoniów, Strefowa 4
Dolny Śląsk: W Zgorzelcu otwarto największą stację benzynową w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: W Zgorzelcu otwarto największą stację benzynową w Polsce
Dolnośląska firma Citronex z siedzibą w Zgorzelcu, spółka działająca m.in. na rynkach logistyki i im...
[Aglomeracja Wrocławska] Hiszpański Industrias Alegre rozbudowuje swoją fabrykę automotive pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
[Aglomeracja Wrocławska] Hiszpański Industrias Alegre rozbudowuje swoją fabrykę automotive pod Wrocławiem
Industrias Alegre, przedsiębiorstwo o hiszpańskich korzeniach z ponad pięćdziesięcioletnim doświadcz...
Tarantule zasilą Wojsko Polskie. Armia stawia na systemy bezzałogowe [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Tarantule zasilą Wojsko Polskie. Armia stawia na systemy bezzałogowe [FILM]
Tarantule zasilą Wojsko Polskie. Armia stawia na systemy bezzałogowe. 7 marca br. w Warszawie, w obecności Władysława Kosiniaka – Kamysza, wicepremiera, ministra obrony narodowej oraz Pawła Bejdy i Cezarego Tomczyka, sekretarzy stanu w MON podpisana została umowa na dostawę Mobilnych Bezzałogowych Pojazdów Rozpoznawczych „Tarantula”.
Szwajcarski koncern Stadler rozbuduje fabrykę w woj. wielkopolskimartykuł
Pokaż artykuł
Szwajcarski koncern Stadler rozbuduje fabrykę w woj. wielkopolskim
Szwajcarski koncern Stadler produkujący pojazdy szynowe, z kolejną nową inwestycją w Polsce. Ta znana, globalna firma rozbuduje swój zakład produkcyjny w województwie wielkopolskim, zlokalizowany w Środzie Wielkopolskiej. Generalnym wykonawcą inwestycji została wybrana firma WPIP Construction.
SUNEX S.A., polski producent innowacyjnych rozwiązań opartych o OZE po raz kolejny zainwestuje w Raciborzuartykuł
Pokaż artykuł
SUNEX S.A., polski producent innowacyjnych rozwiązań opartych o OZE po raz kolejny zainwestuje w Raciborzu
Czołowy polski producent innowacyjnych rozwiązań opartych o OZE (odnawialne źródła energii) SUNEX S.A. zdecydował się na rozbudowę swojego zakładu produkcyjnego zlokalizowanego w Raciborzu w województwie śląskim.
Szwajcarska firma Stadler otwarła nową fabrykę w Białymstokuartykuł
Pokaż artykuł
Szwajcarska firma Stadler otwarła nową fabrykę w Białymstoku
Kolejna duża, zagraniczna inwestycja w północno-wschodniej części Polski. Szwajcarska firma Stadler uruchomiła w Białymstoku nowy zakład, w którym produkowane będą falowniki prądu zmiennego wykorzystywane przy budowie pojazdów szynowych. Zakład pełni w Grupie Stadler rolę centrum kompetencyjnego w obszarze falowników trakcyjnych. Będzie dostarczał ponad 500 urządzeń rocznie i utworzy docelowo do 250 nowych miejsc pracy.
Wrocław: Miasto wyremontuje po pożarze dom socjalny dla mężczyzn na Różanceartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Miasto wyremontuje po pożarze dom socjalny dla mężczyzn na Różance
Do pożaru przy ulicy Obornickiej doszło 6 lutego. W wyremontowanym w 2017 roku, zabytkowym budynku d...
REKLAMA